Czy Chelsea zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów 2016/2017 ?

Kto by pomyślał, że mistrz Anglii z poprzedniego sezonu będzie miał tak wielkie kłopoty nie z obroną mistrzowskiego tytułu, ale w ogóle wygrywaniem spotkań w swojej lidze. Po kim jak po kim, ale po Chelsea raczej nikt się tego nie spodziewał, tym bardziej, że drużyna prowadzona jest przez zadufanego w sobie, „podobno najlepszego trenera świata” – Jose Mourinho.

chelsea w lidze mistrzów

O ile walka o ponowne zwycięstwo w rozgrywkach nie zawsze musi się udać, to jednak gra Chelsea Londyn bardzo martwi jej kibiców oraz coraz bardziej denerwuje multimiliardera,  Romana Abramovicha, który od lat inwestuje ogromne pieniądze w stołeczną drużynę.

Najciekawsze i najbardziej szokujące są w tym momencie pojawiające się informacje, że bukmacherzy zaczęli przyjmować zakłady na to czy Chelsea w ogóle zakwalifikuje się do przyszłorocznej (2016/2017) Ligi Mistrzów. Gdybyśmy mówili o jakiejkolwiek innej drużynie, jakimkolwiek innym trenerze to może część z nas dopuszczała by do siebie taką myśl, ale kto wziąłby pod uwagę, że drużyna, która sezon temu wygrywała mecz za meczem, nawet taki, w którym im po prostu nie szło dzisiaj będzie miała takie problemy.

chelsea zakłady

Co jeszcze ciekawsze to fakt, że zakłady na to „Czy Chelsea zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów w sezonie 2016/2017” pojawiają się nie u pojedynczych bukmacherów, ale u całkiem sporej ich ilości. Dodatkowo kursy oferowane na to, że Chelsea dokona tego wydawałoby się obowiązku są naprawdę spore. Czy warto w nie zainwestować pieniądze ? Z jednej strony wydaje się, że taka drużyna wreszcie musi odpalić, tym bardziej, że zbliża się okienko transferowe podczas, którego na pewno do Chelsea zawita kilka wzmocnień, to jednak strata zaczyna być tak duża, że brak kwalifikacji do przyszłorocznej Ligi Mistrzów jest już całkiem spory, a konkurencja drużyny „The Blues” nie śpi i zaczyna mocno odjeżdżać na sporo punktów.

Oczywiście możemy również postawić na to, że Chelsea w przyszłym sezonie nie zagra w Lidze Mistrzów, ale spoglądając na trend w kursach, to na te zdarzenie się on obniża, a na wynik, że Chelsea zagra w LM się zwiększa.