Strategie gry

By zarabiać na zakładach bukmacherskich zrozumieć musimy wiele czynników, które powodują, że prawie 100 % grających się to nie udaje. Przede wszystkim musimy z pokorą podejść do swojej wiedzy i uświadomić sobie, że nie jesteśmy nieomylni, dlatego jeśli wydaje nam się, że pewien typ jest „pewny” to tak w rzeczywistości nie jest. Sekretem wygrania pieniędzy na zakładach bukmacherskich jest wyszukiwanie takich typów, gdzie oferowany kurs jest większy niż realne prawdopodobieństwo trafienia.

Każdy kurs oferowany przez bukmachera jest wyliczany według prostej zasady. Przy użyciu komputerowego systemu wyznacza się szanse danej drużyny (na przykład szansa 50/50 oznacza kurs 2.0), jednak kurs ten zmniejsza się o marżę bukmacherską. Najlepsze strategie gry u bukmachera to takie gdzie bazujemy na założeniu, że uda nam się znaleźć typy, które nie mają żadnej marży bukmacherskiej lub jest ona dodatnia, czyli innymi słowy mówiąc bukmacher się pomylił.

strategie piłkarskie

Od razu musimy uprzedzić, że znalezienie takich typów nie jest proste, choćby z dwóch powodów :

Po pierwsze bukmacher myli się rzadko, a po drugie nie mamy pewności co do tego czy określone przez nas prawdopodobieństwo również zostało prawidłowe policzone. Niemniej jednak nawet robiąc to na oko na pewno osiągniemy znacznie lepsze wyniki finansowe niż gdybyśmy grali przykładowo „pewniaki” po niskich kursach.

Kluczem do stworzenia dobrej strategii gry jest również ujęcie w niej aspektu dobierania stawki. Nie możemy po prostu wyznaczać jej od tak sobie, a za każdym razem musimy wiedzieć czy stawkę zwiększyć, zmniejszyć, a może zostawić taką samą.

Profesjonalne systemy gry, które tak naprawdę znaleźć jest ciężko (bo dlaczego ktoś miałby chwalić się swoim sposobem gry, którym zarabia pieniądze ?) zawierają właśnie te dwa elementy : gra na wartościowe typy bukmacherskie (takie gdzie prawdopodobieństwo względem kursu jest wystarczająco duże) oraz sposób dobierania stawki (najczęściej są to różne odmiany progresji, czyli sposobu polegającego na zwiększaniu stawki wraz z kolejnym przegranym zakładem, aż do trafienia typu).